Nieuwe subsidie voor verduurzaming bedrijven op ’t Plaveen

Bedrijven op bedrijventerrein ’t Plaveen in Huizen kunnen een nieuwe subsidie aanvragen om hun pand en terrein te verduurzamen. De subsidie aanvragen kan tot en met 1 oktober 2027 of tot het geld op is.

Zonnepanelen

De subsidie bestaat uit twee onderdelen. Met het zonnepanelenfonds kunnen bedrijven subsidie krijgen voor het plaatsen of uitbreiden van een zonnesysteem (minimaal 15 kWp). De gemeente vergoedt 30% van de kosten, tot maximaal € 10.000 per pand. Voor vragen over zonnepanelen kunnen bedrijven contact opnemen met de energieadviseur bedrijven van de gemeente.

Vergroenen

Daarnaast is er een duurzaamheidsfonds. Hiermee kunnen bedrijven tot € 10.000 subsidie krijgen. Dit kan oplopen tot 100% van de kosten. De subsidie is voor maatregelen zoals het vergroenen van het terrein, een groen dak of gevel en het planten van bomen of struiken.

Eerst subsidie aanvragen, dan pas beginnen met werkzaamheden

Let op: u moet de subsidie aanvragen voordat u begint met de werkzaamheden. Lees meer informatie over het aanvragen van de subsidie.